Lotnisko

Ponowne otwarcie Domu

10 maja już od samego rana nasi Pensjonariusze - wytęsknieni - gromadzili się w ogrodzie DDP z okazji ponownego otwarcia Domu. Nie obyło się oczywiście bez atrakcji. Aby uświetnić oficjalne otwarcie pensjonariusze zostali uraczeni kroplą szampana i podziwiali wybuchające konfetti.

Dodane przez admin
w śr., 26 Maj 2021 - 21:34

Życzenia

Szanowni Państwo.
Ten szczególny dzień Bożego Narodzenia, kiedy spotykamy się przy wilijnym stole, przełamujemy  opłatkiem, składamy sobie życzenia, to czas pojednania, czas miłości i nadziei. W tym uroczystym dniu mamy szczególnie mocne poczucie bycia częścią większej wspólnoty -  rodzinnej, religijnej, ale i wspólnoty Domu Dziennego Pobytu. Co roku bowiem spotkaliśmy się w gronie naszych Pensjonariuszy, przełamywaliśmy się opłatkiem i przy dźwiękach kolęd życzyliśmy sobie wszystkiego, co najlepsze i najpiękniejsze.

Dodane przez admin
w czw., 24 gru 2020 - 09:08

Kiermasz Świętego Mikołaja

Po rocznej przerwie w tym roku wystawiliśmy się podczas Kiermaszu Świętego Mikołaja

Dodane przez admin
w pon., 06 gru 2021 - 08:25

Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości pensjonariusze Domu Dziennego Pobytu z Lotniska i Piłsudskiego brali udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych w placówce przy ul. Dywizjonu 303/4. Uroczystość przygotowali wspólnie instruktorzy obydwu placówek. Dziękujemy za wspólne - od serca- śpiewanie.

Zobacz film >>

Dodane przez admin
w wt., 09 lis 2021 - 07:24

Wizyta w Geotermii Grudziądz

Pensjonariusze oddziału Domu Dziennego Pobytu na osiedlu Lotnisko chętnie uczestniczą w wycieczkach do Geotermii Grudziądz.

Podczas ostatniej wizyty w tężni solankowej spędzili czas relaksując się, gimnastykując oraz wspólnie śpiewając. 

 

Dodane przez emilia
w wt., 19 paź 2021 - 08:22

Dzień Seniora na Marinie

30 września na Marinie nasi Pensjonariusze obchodzili Grudziądzki Dzień Seniora. Podczas festynu można było obejrzeć występy artystyczne seniorów, pokaz musztry. Dzięki partnerstwu z Liceum Plastycznym uczestnicy festynu mogli wykonać sobie portret, zrobić makijaż albo nową fryzurę. Wydarzenie zaszczycił duet Otremba-Chodyna oraz DJ Asia. Dziękujemy wszystkim naszym Sponsorom za pomoc w organizacji imprezy. Dziękujemy również Panu Prezydentowi Miasta Grudziądza Maciejowi Glamowskiemu za uczestnictwo w naszym festynie.

Dodane przez admin
w czw., 30 wrz 2021 - 19:17

Grudziądzkie Dni Seniora

W dniach od 27 września do 1 października zapraszamy wszystkich na Grudziądzkie Dni Seniora. W poniedziałek, wtorek, środę i piątek zapraszamy na Dni Otwarte do placówek na Piłsudskiego i Dywizjonu 303. W czwartek 30 września zachęcamy do wzięcia udziału w festynie na Marinie w godzinach 11:30 - 16:00.

Program w załączniku.

Dodane przez admin
w wt., 21 wrz 2021 - 06:44

Artystyczne desery na Lotnisku

W piękne słoneczne poniedziałkowe popołudnie pensjonariusze DDP Lotnisko Gościli w swoim ogrodzie z zachowaniem warunków bezpieczeństwa sanitarnego młodzież z Liceum Sztuk Plastycznych. Młodzież pod kierunkiem opiekuna p. dr. Iwony Ligmann w ramach projektu Fundacji p. Starrków zademonstrowała artystyczną prezentacje przygotowywania deserów owocowych

Były owocowe palmy, kraby, jeże. Desery artystycznie wykonane były bardzo smaczne i spotkały się z podziwem i zachwytem.

Dodane przez admin
w pon., 24 Maj 2021 - 05:36

Bajki naszych dziadków

Miło nam poinformować, że seniorki i seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Grudziądzu oraz dzieci z Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego w Grudziądzu będą współautorami twórczej inicjatywy.

Grudziądzkie Centrum Plastyczne otrzymało grant fundacji rodziny Starak na realizację programu „Wena – edycja druga”.

Dodane przez admin
w pt., 20 lis 2020 - 12:49

Dzień kartofla na Lotnisku

Pensjonariusze DDP o.Lotnisko uczestniczyli w Dniu Ziemniaka. Seniorzy delektowali się plackami ziemniaczanymi oraz uczestniczyli w konkursie na najciekawszą rzeźbę z ziemniaka. Było wesoło i smakowicie.

Dodane przez admin
w czw., 08 paź 2020 - 06:43